اهم وظایف پرستار کودک

پرستار کودک معمولا در خانه های شخصی افراد از کودکان آنها مراقبت می کند. میزان و نوع مسئولیت پرستار بر اساس سن کودک و تعداد آنها متفاوت است. مثلا برای نوزاد، پرستار باید به

موقع به او غذا داده، پوشکش را تعویض و به میزان لازم او را بخواباند. ولی وقتی از کودک ۵ ساله مراقبت می کند، درکنار غذا دادن، تعویض لباس و خواباندن، باید با او بازی کرده، به گردش

رفته و آموزش هایی را نیز به او بدهد.

پرستار کودک قبل از هر چیز باید عاشق بچه ها باشد و از نگهداری و بودن با آنها لذت ببرد. همچنین باید مهربان، صبور، باحوصله و تا حدی شوخ طبع باشد. او باید خلاق بوده و بتواند فعالیت های جالب و جذابی را برای بچه ها تدارک ببیند.
پرستار کودک در خانه های شخصی افراد کار می کند و ساعت کاری او می تواند از چند ساعت در روز تا تمام وقت باشد. همچنین ممکن است گاهی پرستار با افراد خانواده کودک زندگی کند.

711201694425AM

وظایف پرستار کودک

پرستار کودک باید مراقب نوزادان و کودکان بوده و کارهای زیر را انجام دهد:
۱- لباس پوشیدن
۲- حمام کردن
۳- غذا دادن
۴- تعویض پوشک

خصوصیات پرستار کودک :

یکی از مهم ترین عوامل در شغل پرستار کودک در منزل ویژگی های شخصیتی پرستار کودک می باشد.

شغل پرستاری از کودک عشق به کودکان را می طلبد.افرادی که عاشق کودکان و بازی با آن ها می باشند می تواند صبوری بیشتری را پیشه کرده و با مهربانی و انجام بازی های مهیج و خلاقانه با کودک او را سر ذوق آورد و سبب رشد فکری و توانایی های کودک شود.یک نگهدار کودک با حوصله به خوبی با دنیای کودکان آشنا است.

قیمت پرستار کودک

شرایط و اوضاع و عوامل زیادی در قیمت پرستار کودک می تواند موثر باشد. قیمت پرستار کودک در منزل با توجه به مکان زندگی شما و شرایطی که شما برای پرستاری از کودک در نظر می گیرید و انتظاراتی که دارید، متفاوت خواهد بود.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره های ما در تماس باشید .

نیازمند پرستار کودک در منزل هستید؟

مرکز پرستاری آسیا سلامت با مجوز رسمی و قانونی از اداره بهداشت و درمان- دانشگاه علوم پزشکی با کادری مجرب در زمینه پرستار کودک، پرستار سالمند، روانشناس کودک و روانشناس نوجوان، یکی از موسسات پیشگام کشور در حوزه خدمات پرستاری می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.