وظایف پرستار کودک زیر سه سال

به دلیل این که ۷ سال اول زندگی بر روی رفتار و خصوصیات کودک شما تاثیر زیادی می گذارد ، بهتر است برای کودک خود پرستاری استخدام نمایید که در شکل گیری شخصیت کودک شما تاثیر بسزایی داشته باشد و بتواند بر تربیت کودک شما به خودتان کمک نماید. بنابراین پرستاری استخدام نمایید که تحصیل کرده و آشنا به امور تربیتی و آموزشی و نگهداری باشد.


مراقبت از کودک در مهد کودک یا منزل خود

اگر پرستار شغل خود را دوست داشته باشد و بتواند با پدر و مادر کودک ارتباط خوب و مطمئنی برقرار نماید و عاشق کودک باشد ، این شغل مناسب ترین کار برای او خواهد بود. همزمان با زیاد شدن زنان شاغل در کشور، افرادی و مکان هایی برای نگهداری و مراقبت از کودکان از جمله مهدکودک ها و پرستاران کودک وجود دارند که شما می توانید کودکان خود را به آن ها بسپارید. این افراد یا مکان ها در ساعت هایی که مادران کودکان در سرکار خود می باشند و یا برای انجام دادن یک سری مسئولیت های کاری نمی توانند در این ساعت ها کنار کودک خودشان باشند ، از کودکان شما مراقبت و نگهداری می کنند. برخی از مادران ترجیح می دهند که کودک خود را در مهد کودک نگذارند و به جای آن برای مراقبت و نگهداری از فرزندان خود پرستار استخدام نمایند که پرستار در منزل خودشان از کودک آن ها مراقبت و نگهداری نماید.

گاهی اوقات پرستار کودک به صورت شبانه روزی از کودک شما مراقبت و نگهداری می کند. معمولا پرستار کودک در خانه های شخصی شما از کودک شما مراقبت می نماید. نوع مسئولیت های پرستار ، به میزان سن و تعداد کودک شما بستگی دارد. این موسئولیت ها شامل موارد زیر می باشد :

  • اگر کودک شما نوزاد باشد ، پرستار باید به موقع به او غدا دهد و پوشک نوزاد شما را تعویض نماید و به موقع او را بخواباند.
  • اگر کودک شما ۵ ساله باشد علاوه بر به موقع غذا دادن به کودک شما و تعویض لباس های او و خواباندن کودک شما ، باید با کودک شما باری کند و به او آموزش های لازم را بدهد و همچنین کودک شما را به گردش و تفریح ببرد.

یکی از مهمترین ویژگی های یک پرستار این است که مهربان ، صبور ، باحوصله و تا حدی شوخ طبع باشد. یک پرستار باید از خودش خلاقیت نشان داده و بتواند فعالیت های جالب و جذابی را برای کودک شما تدارک ببیند و با او همراه باشد.

یک نظر در وظایف پرستار کودک زیر سه سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *