قیمت پرستار شبانه روزی برای سالمند

وظایف مراقبت از سالمند در منزل شامل موارد زیر می باشد :

 1. از سالمند مراقبت و نگهداری کنید.
 2. زمان های دادن دارو و درمان سالمند را پیگیری کنید.
 3. برای سالمند غذا تهیه کنید و به او غذا بدهید.
 4. به امور رفاهی و گردشگری سالمند رسیدگی نمایید و او را به گردش ببرید.
 5. در اوقات فراغت به علائق سالمند رسیدگی نمایید. علائق سالمند شامل (مرور خاطرات ، خواندن کتاب ، حل کردن جدول و …) می باشد.
 • با سالمند در بیرون از منزل همراه باشید.
 • به امور مالی و اداری سالمند رسیدگی نمایید.
 • به نظافت و استحمام سالمند رسیدگی کنید.
 • به نظافت محل زندگی سالمند رسیدگی کنید.

شرايط همیار سالمند شامل:

 1. اگر همیار سالمند در مورد بيماريهاي رايج دوران سالمندي آموزش ديده باشد، حقوق بالاتری برای او باید در نظر گرفت.
 2. اگر همیار سالمند با کارهای فیزیوتراپی آشنا باشد و به سالمند درباره درمان بيماری اسكلتي ، اختلالات ماهيچه اي و عصبي او کمک نماید ، حقوق او بیشتر می شود.
 3. شخصی که از سالمند فقط نگهداری می کند و به امور بهداشتی او می پردازد و درباره علائم بيماري ، ارزيابي وضعيت جسمي و روحي سالمند ، ارزيابي پاسخ درماني ، پيشگيري و كنترل عفونت و… تجربه و دانش زیادی ندارد ، از حقوق كمتري نسبت به هميار سالمند که دارای تجربه و دانش زیادی می باشد برخوردار است.
 4. همیار سالمند در انجام امور منزل مثل پخت و پز ، نظافت منزل ، خريد مايحتاج و … به او کمک می کند و این موارد می تواند در افزایش پایه حقوق او موثر باشد.
 5. ممکن است سالمند به بیماری هایی مانند آلزايمر و پاركينسون مبتلا شود و برای همین نیاز به همیار دارد که از او مراقبت کند ، در این صورت حقوق همیار افزایش می یابد.
 6. همیار سالمند از تجربیات بیشتری برخوردار می باشد.
 7. اگر سالمند برای کار خاصی مانند استحمام نیاز به همیار داشته باشد ، در این صورت حقوق همیار به صورت ساعتی محاسبه می شود.
 8. اگر از همیار سالمندتان بخواهید بیشتر از زمانی که با هم توافق کردید مراقبت و نگهداری نماید ، در این صورت اضافه کاری برای او محسوب می شود.
 9. ممکن است سالمند توانایی راه رفتن و یا كنترل ادرار و مدفوع را نداشته باشد ، در این صورت اگر همیار سالمند به او کمک کند بر میزان حقوق همیار تاثیر می گذارد.

یک نظر در قیمت پرستار شبانه روزی برای سالمند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.